KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13384051
*
nr 1338 4051
Hjalmar Rautiainen
(1879-1961), Finland
Oljemålning, Självporträtt. Signerad, olja på pappannå, 24x19 cm
Hjalmar Rautiainen, finländsk bildkonstnär född 1879, död 1961.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 juli 2020
kl 18:19:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/7 19:30:26
1
300 kr
27/7 17:46:42
2
Vinnande bud
27/7 18:11:50
3
450 kr
27/7 18:11:50
2
500 kr (Budbetjänt)
27/7 18:14:20
3
600 kr
27/7 18:14:20
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Hjalmar Rautiainen
Hjalmar Rautiainen, finländsk bildkonstnär född 1879, död 1961.
Läs mer om Hjalmar Rautiainen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland hjalmar rautiainen norden nordeuropa nordisk olja olja på pappannå oljemålning oljemålningar självporträtt
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Hjalmar Rautiainen
Hjalmar Rautiainen, finländsk bildkonstnär född 1879, död 1961.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Hjalmar Rautiainen
nr 1338 4051
Hjalmar Rautiainen
(1879-1961), Finland
Oljemålning, Självporträtt. Signerad, olja på pappannå, 24x19 cm
Hjalmar Rautiainen, finländsk bildkonstnär född 1879, död 1961.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 juli 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/7 19:30:26 | 1 | 300 kr |
27/7 17:46:42 | 2 | Vinnande bud |
27/7 18:11:50 | 3 | 450 kr |
27/7 18:11:50 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
27/7 18:14:20 | 3 | 600 kr |
27/7 18:14:20 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Hjalmar Rautiainen
Hjalmar Rautiainen, finländsk bildkonstnär född 1879, död 1961.Läs mer om Hjalmar Rautiainen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland hjalmar rautiainen norden nordeuropa nordisk olja olja på pappannå oljemålning oljemålningar självporträtt
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19