KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13384051

nr 1338 4051

Hjalmar Rautiainen

(1879-1961), Finland

Oljemålning, Självporträtt. Signerad, olja på pappannå, 24x19 cm

Hjalmar Rautiainen, finländsk bildkonstnär född 1879, död 1961.

Utrop:

700 kr

Såld:

600 kr

måndag 27 juli 2020
kl 18:19:19

Hjalmar Rautiainen

Läs mer om Hjalmar Rautiainen