KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13384051
*
nr 1338 4051
Hjalmar Rautiainen
(1879-1961), Finland
Oljemålning, Självporträtt. Signerad, olja på pappannå, 24x19 cm
Hjalmar Rautiainen, finländsk bildkonstnär född 1879, död 1961.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 juli 2020
kl 18:19:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/7 19:30:26
1
300 kr
27/7 17:46:42
2
Vinnande bud
27/7 18:11:50
3
450 kr
27/7 18:11:50
2
500 kr (Budbetjänt)
27/7 18:14:20
3
600 kr
27/7 18:14:20
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Hjalmar Rautiainen
Hjalmar Rautiainen, finländsk bildkonstnär född 1879, död 1961.
Läs mer om Hjalmar Rautiainen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland hjalmar rautiainen norden nordeuropa nordisk olja olja på pappannå oljemålning oljemålningar självporträtt
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Hjalmar Rautiainen
Hjalmar Rautiainen, finländsk bildkonstnär född 1879, död 1961.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Hjalmar Rautiainen
nr 1338 4051
Hjalmar Rautiainen
(1879-1961), Finland
Oljemålning, Självporträtt. Signerad, olja på pappannå, 24x19 cm
Hjalmar Rautiainen, finländsk bildkonstnär född 1879, död 1961.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 juli 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/7 19:30:26 | 1 | 300 kr |
| 27/7 17:46:42 | 2 | Vinnande bud |
| 27/7 18:11:50 | 3 | 450 kr |
| 27/7 18:11:50 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 27/7 18:14:20 | 3 | 600 kr |
| 27/7 18:14:20 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Hjalmar Rautiainen
Hjalmar Rautiainen, finländsk bildkonstnär född 1879, död 1961.Läs mer om Hjalmar Rautiainen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland hjalmar rautiainen norden nordeuropa nordisk olja olja på pappannå oljemålning oljemålningar självporträtt
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



